Bezmaksas piegāde pirkumiem virs 25eur uz Omniva pakomātiem visā Latvijā!
Interesanti Apavi

Dabīgās ādas alternatīvas

ben-weber-W-bVagrvXfw-unsplash__1_

Dabīgās ādas alternatīvas

Mūsdienās aizvien biežāk apavu ražošanā tiek izmantotas dažādas dabīgās ādas alternatīvas. Iepazīsties ar interesantākajā ādas alternatīvām, kuras izmanto apavu ražotāji!

Poliuretāna āda

Elastīgā ādas alternatīva. Ikdienā gan netiek izmantots zinātniskais nosaukums, bet saīsinājums PU, ko vari redzēt arī uz apaviem. PU zem ārējā pārklājuma ir mazāk apakšslāņu, kas to padara elastīgāku. Par šo ādas aizvietotāju ir svarīgi parūpēties, jo tas var saburzīties, sākt plaisāt, kā arī tam vieglāk pielīp netīrumi. Lieliska izvēle būs Bufalo “Fashion Care” kopšanas līdzeklis!

Attēlā var redzēt PU apakšlāņus.

Polivinilhlorīda āda

Izturīgā ādas alternatīva. Arī šim nosaukumam ikdienā izmanto saīsinājumu – PVC. Šai dabīgās ādas alternatīvai zem ārējā pārklājuma slēpjas vairākas apakškārtas, padarot to izturīgāku. PVC ir piemērots apaviem, kuri ikdienā tiek pakļauti lielai slodzei. Izvēloties polivinilhlorīda ādu, jārēķinās, ka biezo kārtu dēļ, apavos būs sliktāka pēdas ventilācija.  Lai iegūtu svaiguma sajūtu šajos apavos, noteikti iegādājies Bufalo “Active Fresh” apavu dezodorantu!

Korķa āda

Vieglā alternatīva. Korķa āda ir dabīga ādas alternatīva, kuras ražošanā tiek izmantota korķa ozola miza. Kokam šādi ļaunums netiek nodarīts un koka miza ataug aptuveni 12 gadu laikā. Šādi koku var izmantot līdz pat 12 reizēm. Korķa ādas galvenās priekšrocības ir materiāla vieglums, aizsardzība pret mitrumu un izturība pret nodilumiem. 

Naugahīda āda

Alternatīva ar stāstu. Šo ādas aizvietotāju plaši izmanto mēbeļu, ūdens noturīgu pārvalku, kā arī apģērba un rotaļlietu ražošanā. Tas ir izturīgs, viegli kopjams, kā arī nedeformējas. Pēc izskata, tieši šis ādas aizvietotās visvairāk atgādinās īstu ādu.

Interesanti, ka, lai palielinātu savu popularitāti 20. gadsimta 60. gados, tika radīts tēls Nauga, no kura it kā tiek iegūta šī āda. Tādā veidā ražotāji centās izcelt, ka naugahīda ādas ražošanas procesā netiek nodarīts ļaunums dzīvniekiem, jo Nauga savu ādu nomet pats un neiebilst, ja cilvēki to izmanto.

Ja esi vēstures fans, tad noteikti noskaties šo īso reklāmu Naugahyde Commercial- Beyond Our Control- 1970s

Okeāna un “Pinatex” āda

Eksotiskā alternatīva. Mūsdienās tiek meklētas jaunas alternatīvas ar kurām aizstāt dabīgo ādu. Pēdējos gados biežāk tiek izmantoti arī dažādi dabīgie materiāli, piemēram, tā sauktā okeāna āda un augļu āda. Okeāna ādas ražošanā tiek izmantotas brūnaļģes. Brūnaļģu “āda” ir izturīga, elastīga un universāla. Interesanti, ka brūnaļģes ir visātrāk augošais organisms pasaulē, apsteidzot pat bambusu.

Savukārt “Pinatex” ir ādas alternatīva, kura tiek izgatavota no ananasu lapās atrodamajām celulozes šķiedrām. Kaut arī šī ir visai jauna dabīgās ādas alternatīva, tā strauji gūst popularitāti. Attēlā ādas fragments.

Iegādājoties dažādus ādas alternatīvas, iesakām iegādāties arī Bufalo “Fashion Care” kopšanas līdzekli, kurš pasargās materiālu no plaisāšanas un parūpēsies par taviem mākslīgās ādas apaviem!

Izvēlies labāko sev! Iepērcies interneta veikalā www.100judzes.lv! Atceries – interneta veikalā piegāde pirkumiem no 25 eiro ir BEZMAKSAS!

Seko līdzi jaunumiem arī Instagram un Facebook!

100jūdzes veikali Latvijā

Izvēlies labāko sev no 100jūdzes! Iepērcies interneta  www.100judzes.lv vai nāc ciemos  uz veikaliem Aizkrauklē, Jēkabpilī, Rēzeknē, Valmierā un Cēsīs!

Atceries – interneta veikalā piegāde pirkumiem no 25 eiro ir BEZMAKSAS!

Dabīgās ādas kopšana ir līdzīga dabīgajai, tāpēc tev noteikti noderēs arī – Kā pareizi žāvēt ādas apavus?

FOTO: usplash.com, vikipedia.org

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Attēls
 • SKU
 • Rating
 • Cena
 • Stock
 • Description
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Pievienot grozam
Click outside to hide the compare bar
Salīdzināt
Salīdzināt ×
Let's Compare! Continue shopping
1
0